Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Możliwość komentowania Atrakcje weselne – mini przewodnik po najpopularniejszych atrakcjach została wyłączona

Atrakcje weselne – mini przewodnik po najpopularniejszych atrakcjach

| blog | 10 marca 2020

Pary Młode prześcigają się w wyjątkowych atrakcjach weselnych dla swoich gości, dlatego fajerwerki na weselu są obok lampionów szczęścia, fotobudek i pokazu barmańskiego, jedną z najchętniej wybieranych atrakcji. Państwo Młodzi starają się, by ich najważniejszy dzień w życiu na długo zapadł w pamięci rodziny i przyjaciół. Jednak czym kierować się przy wyborze atrakcji weselnych, by goście i Państwo Młodzi mile wspominali ten dzień?

Przed Państwem Młodym wiele wyborów – od sali poprzez ubiór aż do dekoracji i atrakcji weselnych. Jednak najtrudniejszym z nich okazuje się decyzja związana z zapewnieniem atrakcji zaproszonym gościom. Obecnie wybór jest ogromny. Na jakie atrakcje weselne warto się zdecydować, by ten najważniejszy dzień w życiu na długo zapadł w pamięci?

Atrakcje weselne na wyjście z kościoła

Do tej pory wyjście z kościoła wiązało się z rzucaniem w Państwa Młodych ryżem, mającym zapewnić im pomyślność, szczęście, płodność oraz dostatek. A także groszówkami, które po zebraniu gwarantują szczęśliwe małżeństwo, bez problemów finansowych. Jednak oba te zwyczaje odchodzą już w zapomnienie, ponieważ z roku na rok rośnie ilość ich przeciwników. Nietrafność tradycji obrzucania Państwa Młodych ryżem argumentują panującym głodem w niektórych rejonach świata i marnowaniem jedzenia w ten sposób. Również nie wszystkie Panny Młode zadowolone są z późniejszych skutków tego zwyczaju. Ryż niszczy fryzurę, zostaje we włosach przez całe wesele, wpada do dekoltu i pozostawia białe plamy na garniturze Pana Młodego.

Podobnie jest w przypadku rzucania w Nowożeńców monetami. Wiele zależy od pogody i samej ilości grosików. Jeśli ślub odbywa się zimą lub podczas intensywnych opadów deszczu, może warto oszczędzić pozostałym gościom, i samym Młodym, moknięcia i rzucić jedynie symbolicznie kilka monet. Panna Młoda zbierająca dużą ilość drobnych w błocie na pewno nie będzie zadowolona z faktu, iż właśnie niszczy swój piękny manicure. Ponadto ubrudzeniu może ulec suknia ślubna podczas kucania.

Idealnym rozwiązaniem wydają się zatem płatki róż. Jednak wiele Panien Młodych obawia się, że czerwone pozostawią nieestetyczne ślady na sukni ślubnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać sztuczne płatki lub te w białym kolorze.

By uniknąć takich sytuacji coraz częściej zaproszeni goście, ale też i Państwo Młodzi, decydują się na zakup tub z konfetti lub zastąpienie ryżu płatkami róż. Oba te rozwiązania mają jednak swoje wady. Konfetti musi zostać wystrzelone w tym samym czasie z około czterech tub, by uzyskać właściwy efekt. Jednak konfetti, podobnie jak ryż, nie jest łatwe do usunięcia z włosów, a zbyt duża jego ilość może zepsuć zdjęcia uwieczniające moment wyjścia z kościoła po zawarciu związku małżeńskiego. Istotny jest również kierunek wiatru, by zawartość wystrzelonej tuby nie zawędrowała w stronę gości, zamiast Państwa Młodych.

Wypuszczanie gołębi lub motyli po zawarciu związku małżeńskiego nie należy do najpopularniejszych atrakcji weselnych. Oba rozwiązania się kosztowne i mogą wywołać niemałe zamieszanie wśród obrońców zwierząt. O ile gołębie jako symbol miłości, jeszcze niedawno cieszyły się sporym zainteresowaniem, tak na motyle ze względu na ich cenę i „ulotność” decydują się nieliczni.

Coraz częściej jednak goście wybierają indywidualne rozwiązania i prześcigają się w pomysłach. Do tej pory, by Państwo Młodzi mogli zostać otuleni, po wyjściu z kościoła, przez bańki mydlane, trzeba było zaangażować do ich robienia wszystkie obecne dzieci i część dorosłych. Teraz wystarczy wynająć specjalne urządzenie do produkcji baniek mydlanych. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, ponieważ przepięknie prezentują się później na zdjęciach. Jednak i w tym przypadku należy uwzględnić kierunek wiatru i tak porozstawiać gości pod kościołem, by w tym całym zamieszaniu związanym z wyjściem Nowożeńców, nikt nie stanął na drodze bańkom mydlanym.

Zaskoczcie gości już pierwszą atrakcją na weselu – tańcem!

Jak już wielokrotnie udowadniali Państwo Młodzi, pierwszy taniec wcale nie musi być nudny! Obecnie królują niezwykłe, indywidualne układy taneczne. Często na weselach goście mogą zobaczyć na żywo finałowy taniec z filmu „Dirty Dancing” i to nie tylko w wykonaniu Nowożeńców! Pamiętacie scenę, w której Patrick Swayze skacze ze sceny i angażuje w taniec wszystkich swoich znajomych? Takie rzeczy również dzieją się podczas pierwszego tańca! Nie są to skomplikowane ruchy, dlatego wystarczy, że Pan Młody zademonstruje je najbliższym znajomym chwilę przed całym wydarzeniem i w tajemnicy przed pozostałymi gośćmi. Nie musi być idealnie – liczy się zaangażowanie przyjaciół i dobra zabawa!

Jeśli natomiast brak umiejętności tanecznych i zbyt duży stres związany z całym wydarzeniem nie pozwalają na ekstrawagancję, wiele osób decyduje się na urozmaicenie tradycyjnego tańca poprzez dym. Stwarza on wyjątkową atmosferę i pięknie wygląda na zdjęciach oraz nagraniach ślubnych, kiedy otula suknię ślubną. Warto wówczas przyciemnić nieco oświetlenie i poprosić operatora maszyny, by nie przesadził z intensywnością dymu. Jego zbyt duża ilość może skutecznie ograniczyć widoczność i zamiast wyjątkowej atmosfery stworzy uczucie ciężkości i panującej na sali duchoty.

Nie dajcie się rutynie przygotowując atrakcje na wesele!

Wbrew pozorom często atrakcję weselną stanowią balony z helem. Co można z nimi robić oprócz dekorowania sali? Wykorzystywane są zazwyczaj do sesji zdjęciowej. Wyjątkowe fotografie powstają, gdy wszyscy goście wypuszczą jednocześnie z rąk otrzymane balony. Stworzone w ten sposób barwne niebo jest doskonałym tłem do wykonania wyjątkowych i klimatycznych zdjęć.

Może niezbyt spektakularną, ale na pewno zabawną atrakcją weselną jest zorganizowany przez Nowożeńców pokaz zdjęć. Mogą to być fotografie przedstawiające historię związku lub dzieciństwo i młodość każdego z osobna. Opowieść ta może kończyć się wraz z rozpoczęciem związku lub zostać wydłużona o historię wspólnego życia, aż do dnia zaręczyn.

Coraz większą popularnością cieszą się również lampiony szczęścia. Wystarczy, że goście dostaną po jednym lampionie na parę, by nocne niebo zostało zawładnięte przez te niezwykle dekoracje przynoszące szczęście. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie można je puszczać ze względu na ryzyko wywołania pożaru. Jeśli jednak w pobliżu znajduje się jezioro lub staw z powodzeniem można zamienić latające lampiony szczęścia na ich pływającą wersję.

Entuzjazm związany z fotobudką na weselu powoli stygnie. Jeszcze nie tak dawno przyjęcie weselne nie mogło się odbyć bez tej atrakcji, jednak z czasem rzeczy stające się niemal powszechnymi, zaczynają się nudzić gościom. Szczególnie, gdy na każdym weselu już od kilku lat króluje jedna i ta sama, wątpliwa już atrakcja. Jeśli jednak Państwu Młodym bardzo zależy na wyjątkowej, spersonalizowanej pamiątce dla gości, mogą zdecydować się na zatrudnienie rysownika, który od ręki sporządzi karykatury dla chętnych osób.

Zapraszanie grup teatralnych jest mało popularną atrakcją weselną i stosunkowo drogą, ponieważ za około pół godziny występu Państwo Młodzi zapłacą nawet kilka tysięcy złotych. Jednak dobrze przygotowana grupa, zajmująca się sztukami teatru żywego ognia, na długo pozostanie w pamięci gości.

Wiele Par Młodych chce mieć wyjątkową pamiątkę ze swojego ślubu. Nie licząc oczywiście zdjęć czy modnych ostatnio teledysków. Dlatego ciekawym rozwiązaniem okazuje się księga gości, która jest namacalną pamiątką po życzeniach złożonych przez najbliższych. Może ona przybierać różnoraką formę – od albumu ze zdjęciami, poprzez ręcznie robione lub gotowe księgi. Wszystko zależy od preferencji Państwa Młodych i charakteru imprezy.

Jeśli wesele odbywa się w bardziej stonowanym towarzystwie, warto zamówić specjalnie na tę okazję pokaz tańca. Profesjonalni tancerze zademonstrują różne style tańca i zaproszą do zabawy gości, a wszystko to zostanie opatrzone stosownymi komentarzami ze strony osoby prowadzącej.

Niewątpliwą atrakcją dla łasuchów może okazać się szwedzki stół z domowymi wędlinami lub czekoladowa fontanna, z której goście mogą czerpać przysmak w formie płynnej lub zanurzać w niej świeże owoce. Jednak przeciwnicy fontanny czekoladowej uważają, że jest ona niehigieniczna. Utuleni alkoholem goście mogą próbować włożyć do niej palce, nadgryzione owoce lub wrzucać do jej wnętrza kawałki jedzenia.

Coraz popularniejsze staje się wynajęcie pokazu barmańskiego połączonego z mobilnym barem. Podczas takiej prezentacji, barmani żonglują butelkami i serwują gościom płonące i dymiące, kolorowe alkohole. Wiele firm oferuje sam pokaz barmański oraz możliwość połączenia go z całonocnym wynajęciem baru dla najbardziej wymagających koneserów.

W ramach prezentu dla Państwa Młodych, rodzice zazwyczaj decydują się na wykupienie wyjątkowej atrakcji. W ostatnich latach wybór coraz częściej pada na pokaz laserowy zsynchronizowany z muzyką. Daje on wiele możliwości – goście wraz z Nowożeńcami nie muszą jedynie stać i go oglądać – mogą również tańczyć w rytm muzyki, otuleni specjalnie przygotowanym dymem i wyjątkową grą świateł. Zdjęcia zrobione podczas pokazu laserowego stanowią niezwykłą i klimatyczną pamiątkę.

Równie często wybieraną atrakcją weselną jest pokaz fajerwerków. Należy jednak pamiętać, by wybierać te przygotowywane przez profesjonalistów, zamiast tańszych wersji do samodzielnego odpalania. Tylko wówczas mamy pewność, że teren zostanie odpowiednio zabezpieczony. Przed zamówieniem pokazu fajerwerków warto upewnić się czy na terenie wynajmowanej sali nie został wystosowany zakaz odpalania sztucznych ogni. Istotną kwestią jest również uprzedzenie fotografa o planowanym pokazie – powinien on mieć czas na przygotowanie się i rozstawienie sprzętu na zewnątrz. Fotografowanie fajerwerków „z marszu” może sprawić, że w konsekwencji żadne ze zrobionych zdjęć nie odda klimatu imprezy, a same sztuczne ognie nie zostaną uwiecznione w należyty sposób.

Atrakcje weselne, czyli fajerwerki na weselu

Przygotowanie pokazu fajerwerków bardzo często porównywane jest do sztuki fotografowania. Tak jak nie warto oszczędzać na profesjonalnym fotografie, tak nie należy tego robić w przypadku sztucznych ogni. Oczywiście nieodpowiedni fotograf nie zdoła uchwycić najważniejszych chwil ślubu i wesela, nie zjawi się w odpowiednim momencie, jego zdjęcia będą niewyraźne lub będą przedstawiać zbyt wiele. Wywoła to frustrację wśród Nowożeńców, których jedyną pamiątkę stanowić będą złej jakości zdjęcia.

W przypadku fajerwerków sprawa wygląda nieco inaczej. Od profesjonalizmu firmy wykonującej pokaz zależy bezpieczeństwo gości. Dobra firma posiada doświadczenie i stosowne certyfikaty. Wie, w którym miejscu może odpalić fajerwerki oraz w jakiej odległości umieścić gości, by mieli jak najlepsze widoki. Zwróci uwagę na godzinę pokazu i panujące warunki atmosferyczne. Zdobędzie też odpowiednie pozwolenia.

Wbrew pozorom pokaz fajerwerków jest atrakcją weselną, która wymaga dużego zaangażowania i przemyślanej strategii. Prezentowane wybuchy muszą do siebie pasować, zarówno kolorystycznie, jak i pod względem kształtów. Odległość między wystrzałami nie może być ani zbyt duża, ani za mała. Każdy pokaz fajerwerków ma swoją dynamikę i rytm, które należy zachować.

Fajerwerki na weselu trwają kilka minut, zazwyczaj jest to 5-7 minut. Wydaje się to niewiele, jednak jest to czas, w którym zmieści się kilkaset wybuchów. Jest to też jeden z powodów, dla których warto wcześniej poinformować fotografa o planowanym pokazie. Ma on niewiele czasu na zajęcie miejsca, zamontowanie statywu oraz zmianę ustawień aparatu, tak by fotografie fajerwerków były możliwie najpiękniejsze.

Pokazy fajerwerków często traktowane są nie tylko jako atrakcja weselna, ale także sposób podziękowania rodzicom czy niespodziewany prezent dla Państwa Młodych.

Podsumowanie

Atrakcje weselne przez wiele Par Młodych uważane są za najważniejszy przedślubny wybór. Na co się zdecydować by zadowolić gości i jednocześnie mieć wyjątkowe wspomnienia i pamiątkę w postaci pięknych zdjęć? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę temperament gości i ich preferencje, ale także nasze własne upodobania. Należy pamiętać, że nie wszystkich uda nam się zadowolić, jednak nie jest to powód do zmartwień. Najważniejsze, by atrakcje weselne nie kolidowały z naszymi przekonaniami i jednocześnie były odzwierciedleniem naszych pragnień.

 

 

Brak tagów

1402 liczba wyświetleń,  dzisiaj

  

Reklama

Polecamy